Aktualności Klubu Uniwersytetu Dzieci


Klubowiczu! Mamy dla Ciebie konkurs! - 2018-01-12

Jesteś już członkiem Klubu Uniwersytetu Dzieci? To świetnie - możesz wziąć udział w konkursie Przygoda z Uniwersytetem Dzieci! Do udziału zapraszamy rodziców z dziećmi lub samych rodziców.

Nakręć krótki, amatorski film i podziel się z nami swoimi doświadczeniami z Uniwersytetem Dzieci. Nagranie nie musi być profesjonalne, wystarczy, że użyjesz smartfona. Liczy się inwencja twórcza i dobra zabawa! Film powinien trwać maksymalnie 60 sekund. Możesz inspirować się pytaniami:
- Co najlepiej pamiętasz, co Cię najbardziej wzruszyło/rozbawiło?
- Do czego zainspirowały Cię studia na Uniwersytecie Dzieci?
- Czy kontakt z Uniwersytetem Dzieci zmienił Twoje myślenie o edukacji?
- Czy wiedza zdobyta na zajęciach do czegoś się przydała?

Jury wybierze 3 najciekawsze filmy. Ich autorzy zostaną nagrodzeni unikalnymi gadżetami Fundacji Uniwersytet Dzieci oraz statywami i selfiestickami do smartfona.

Film prześlij na adres: klub@ud.edu.pl
Na zgłoszenia czekamy od 15 stycznia do 10 lutego 2018 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 lutego br.
Regulamin dostępny jest pod linkiem: https://uniwersytetdzieci.pl/strony/regulamin-konkursu-przygoda

Pierwsze spotkania Klubu Uniwersytetu Dzieci za nami! Relacja z Olsztyna i Wrocławia - 21-12-2017

16 grudnia w Olsztynie i Wrocławiu odbyły się pierwsze spotkania członków Klubu Uniwersytetu Dzieci. Nasi klubowicze, w charakterze gości specjalnych, wzięli udział w fascynujących wykładach.

W Olsztynie wykład skupiał się wokół zagadnienia: Jak wybudować osiedle na Marsie? We Wrocławiu słuchacze dowiedzieli się Jak ultracienkie linie przewodzące prąd zmienią światowy rynek technologiczny? Po wykładach goście zostali zaproszeni na pokazy naukowe i krótką opowieść o tym, jak zmieniła się Fundacja w ciągu ostatnich 10 lat.

W Olsztynie wykład jak i pokaz poprowadził Szymon Gryś – członek grupy Space is More, zaangażowany w pracę nad marsjańską bazą załogową. Obecni podczas wydarzenia dowiedzieli się, jak wygląda życie w przestrzeni kosmicznej oraz jak stworzyć architekturę habitatu. We Wrocławiu zgromadzeni z zapartym tchem słuchali, jak ekspert dr inż. Filip Granek mówi o nowoczesnych technologiach i wpływie nanomateriałów na światową gospodarkę.
Tematy poruszane na wykładach zafascynowały dzieci i dorosłych. Wszyscy mieli także okazję wziąć czynny udział w pokazach i warsztatach. W Olsztynie motywem przewodnim pokazu było napięcie powierzchniowe. We Wrocławiu klubowicze wzięli udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez przez dr Magdalenę Rowińską-Żyrek z wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego pt. Dlaczego mydło i szampon myją?

Eksperymenty zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach. W trakcie rozmów dowiedzieliśmy się, jakie są losy absolwentów Uniwersytetu Dzieci. Na zakończenie przedstawiciele Fundacji wręczyli upominki członkom Klubu.

Przygoda z Uniwersytetem Dzieci nigdy się nie kończy, dlatego zachęcamy wszystkich naszych klubowiczów do udziału w kolejnych wydarzeniach. Najbliższe odbędą się już w styczniu w Krakowie i Warszawie. Czeka na Was wiele wspaniałych niespodzianek!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Zapraszamy do Wrocławia i Olsztyna na pierwsze wydarzenia w ramach Klubu Uniwersytetu Dzieci! - 2017-12-01

Przed nami pierwsze wydarzenia dla członków Klubu Uniwersytetu Dzieci! Odbędą się one 16 grudnia we Wrocławiu i w Olsztynie. Do udziału zapraszamy byłych studentów oraz ich rodziców, którzy już zapisali się do Klubu.

Co przygotowaliśmy?

Jako goście specjalni weźmiecie udział w fascynującym wykładzie w ramach Uniwersytetu Dzieci.

We Wrocławiu będzie to wykład mistrzowski pt. "Jak ultracienkie linie przewodzące prąd zmienią światowy rynek technologiczny?"
Czy wiecie, że linie przewodzące prąd elektryczny mogą być nawet 400 razy cieńsze od ludzkiego włosa? - te i inne ciekawostki przedstawi ekspert Fundacji Uniwersytetu Dzieci – dr inż. Filip Granek, jeden z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii wytwarzania ogniw słonecznych oraz technologii opartych o nanomateriały.

Czas i miejsce: 16 grudnia, godz. 12.00, Uniwersytet Przyrodniczym, Centrum Naukowo-Dydaktyczne, pl. Grunwaldzki 24 a.

W Olsztynie odbędzie się z kolei wykład mistrzowski pt.: "Jak wybudować osiedle na Marsie?"
Czy wiesz, że głównym surowcem wykorzystywanym przez naukowców do budowy “kosmicznych osiedli” będzie cienka aluminiowa folia, wykonana z jednego z najbardziej wytrzymałych materiałów na ziemi - vectranu? Jest to materiał dwa razy mocniejszy od używanego w kamizelkach kuloodpornych. Nasz ekspert – Szymon Gryś, opowie o tym, jak wygląda życie w przestrzeni kosmicznej oraz kim jest analogowy astronauta.

Czas i miejsce: 16 grudnia, godz. 14.00, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ul. Oczapowskiego 1a.

Inne atrakcje
Po wykładzie (zarówno w Olsztynie, jak i we Wrocławiu) zostaniecie zaproszeni na kameralne spotkanie klubowiczów. Dzieci i młodzież wezmą udział w tajemniczym pokazie specjalnym, a rodzice w tym czasie będą mogli porozmawiać i skorzystać z poczęstunku. Otrzymacie także klubowy upominek.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy:
Zapisz się na wydarzenie we Wrocławiu
Zapisz się na Wydarzenie w Olsztynie

Wkrótce odbędą się także wydarzenia w innych miastach.

Zachęcamy do zapisywania się do Klubu i do zobaczenia wkrótce!

Wystartował Klub Uniwersytetu Dzieci! - 2017-11-16

Przygoda z Uniwersytetem Dzieci nigdy się nie kończy – z myślą o wszystkich byłych studentach i ich rodzicach uruchomiliśmy Klub Uniwersytetu Dzieci. Dzięki temu będziemy się mogli spotykać na różnego rodzaju wydarzeniach. Na członków Klubu czekają też specjalne wykłady z naukowcami, konkursy, gadżety i inne niespodzianki.
Pierwsze wydarzenie w ramach Klubu już w grudniu! Więcej informacji wkrótce.