Ośrodki

Ponad 7000 studentów, blisko 500 naukowców i specjalistów realizujących ponad 500 wykładów i 600 warsztatów na uczelniach rocznie.

  • Kraków
  • Warszawa
  • Wrocław
  • Olsztyn

Kraków

Zajmujemy się organizacją warsztatów i wykładów dla ponad 2000 małych studentów w Krakowie. Zespół to 6 pasjonatek różnych dziedzin, od litografii po mikrobiologię. Znajdujemy naukowców i specjalistów, którzy chcą podjąć wyzwanie przedstawienia świata nauki dzieciom. Udaje nam się wprowadzić dzieci tam, gdzie wcześniej nie były: do rozdzielni radiowej Motoroli, studia telewizyjnego Telewizji Kraków, laboratorium wysokich napięć, kopalni doświadczalnej, centrum sterowania ruchem drogowym, a nawet pod basen w hotelu. Dzięki nam dzieci mogły porozmawiać po raz pierwszy z rektorami wyższych uczelni podczas Dni Rektorskich. Działamy na czas i wbrew czasowi. Jesteśmy jak wielbłądy: przeżuwamy wszystkie pomysły po kilka razy oraz jak mrówkolwy: wciągamy do naszego programu najbardziej smakowite kąski.
Nasz ulubiony dzień tygodnia: sobota!

Warszawa

W pulsującym pozytywną energią warszawskim biurze 6 niebywale pomysłowych, hiperaktywnych kobiet codziennie podejmuje niecodzienne wyzwania. Współtworzymy i koordynujemy zajęcia dla ponad 2 tysięcy dzieci i ich rodziców. Piszemy scenariusze lekcji dla nauczycieli, zajmujemy się organizacją konferencji i szkoleń. Współpracujemy z wolontariuszami, prowadzimy program praktyk, wybranym oferując ścieżki dalszego rozwoju. Dzięki połączeniu różnorodnych kompetencji, temperamentów i filozofii życiowych, żadne z tych zadań nie jest nam straszne. Poza pracą zdecydowanie łączy nas miłość… do dobrego jedzenia. I nie potwierdza się wcale przysłowie, że “gdzie kucharek sześć…” - u nas zawsze na stole coś pysznego, żeby w przerwach pomiędzy kolejnymi zadaniami uzupełnić poziom cukru w organizmie!

Wrocław

Wrocławski zespół Uniwersytetu Dzieci tworzą humanistki, które na co dzień łączą siły i energię przy koordynowaniu działań Fundacji. Katarzyna Bańczyk – przygotowuje zajęcia dla kierunków Odkrywanie i Tematy, Magda Maleczek – koordynuje zajęcia dla studentów Inspiracji, Magda Kotula – rekrutuje i dba o wolontariuszy, zajmuje się także wykładami dla rodziców, Justyna Machij – uwagę skupia na seminariach dla kierunku Mistrz i Uczeń. Nad wszystkimi pracami we Wrocławiu oraz nad wykładami dla kierunku Mistrz i Uczeń czuwa Aśka Zielińska-Kowal. Współpraca, pomysłowość, kreatywność, uśmiech, radość, rzetelność oraz sumienność to cechy naszego pięcioosobowego zespołu, który na co dzień myśli o 1500 dzieciach studiujących we Wrocławiu, ich rodzicach, blisko 100 naukowcach i ponad 80 wolontariuszach współpracujących z Fundacją Uniwersytet Dzieci.

Olsztyn

Zespół olsztyński to energiczny i zgrany kobiecy kwintet zajmujący się organizowaniem wykładów i warsztatów dla ponad 1000 dzieci. Przyjaźnimy się zawodowo i prywatnie, wspieramy się i uzupełniamy, wykorzystując swoje talenty najlepiej jak potrafimy. Dzięki temu działamy super sprawnie i na wysokim poziomie, współtworząc zajęcia, scenariusze lekcji oraz wydarzenia edukacyjne. Ania Małkowska wie jak przygotować ciekawe zajęcia dla najmłodszych studentów. Magda Drozdowicz jest ekspertem od wykładów dla dzieci uczęszczających na kierunek Tematy oraz Mistrz i Uczeń. Pracuje wspólnie z Wiolą, która czuwa nad realizacją warsztatów na tych kierunkach. Dodatkowo, Magda dba o sześćdziesiątkę wolontariuszy, którzy są nieocenionym wsparciem w naszej pracy. Kamila Nadolska czuwa nad realizacją programu dla studentów kierunku Inspiracje. Dyrygentem olsztyńskiego składu jest Asia Gulczyńska, która oprócz tego odpowiada za wszystkie produkowane przez Fundację scenariusze lekcji.