Rekrutacja

Rekrutacja

Jak zachęcić dziecko do odkrywania świata i zdobywania wiedzy? Wystarczy rozbudzić jego naturalną ciekawość i pozwolić na zadawanie pytań. Od 10 lat naukowcy i specjaliści Uniwersytetu Dzieci prowadzą fascynujące zajęcia, pełne eksperymentów, twórczej zabawy i ciekawostek z różnych dziedzin nauki. Nasi studenci w trakcie inspirujących wykładów i warsztatów doświadczają, aktywnie uczestniczą w zajęciach i dzięki temu zapamiętują mnóstwo informacji. Wiedza przekazywana jest w przystępny i obrazowy sposób, tak aby dzieci mogły zrozumieć wiele zagadnień, a następnie wykorzystywać je w praktyce. Zapraszamy wszystkie dzieci do przeżycia niezwykłej przygody z nauką!

9 maja rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2017/2018.
Zapraszamy dzieci w wieku 6-16 lat (roczniki 2011-2001).
Aby zgłosić dziecko na studia, wystarczy założyć konto rodzica, a następnie dodać profil dziecka.


Załóż konto rodzica

Jak zapisać dziecko na studia?

Rekrutacja na Uniwersytet Dzieci odbywa się wyłącznie poprzez elektroniczny system rekrutacyjny (konto rodzica). Nie prowadzimy zapisów drogą e-mailową, telefoniczną ani osobiście w biurze.

O przyjęciu na studia nie decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większej liczby chętnych niż liczba dostępnych miejsc, odbędzie się automatyczne losowanie w oparciu o zasadę tablic liczb losowych. Pozostałe dzieci zostaną zapisane na listę rezerwową. Mają one możliwość zapisania na listę studentów w miarę zwalniających się miejsc, o czym powiadamiamy rodziców drogą mailową.

Program Uniwersytetu Dzieci przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.
Program wykładów i warsztatów na każdym kierunku studiów dostosowany jest do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci. Zajęcia odbywają się w soboty, w salach uczelni wyższych oraz innych specjalistycznych miejscach i zgodnie z ideą uniwersytecką dotyczą wielu dziedzin nauki. Program studiów jest podzielony na pięć kierunków:

  • Odkrywanie (6-7 lat)
  • Inspiracje (8-9 lat)
  • Tematy (10 -11 lat)
  • Mistrz i Uczeń (12-13 lat)
  • Nauka do kwadratu (14-16 lat)
Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt z dziekanatem w jednym z naszych ośrodków.