O Uniwersytecie Dzieci

Jesteśmy pierwszym i największym uniwersytetem dziecięcym w Polsce.

O Uniwersytecie Dzieci

Jesteśmy pierwszym i największym uniwersytetem dziecięcym w Polsce.

Od 2007 roku zapraszamy dzieci na wykłady i warsztaty, które pomagają im odkrywać i rozumieć świat. Zajęcia prowadzone są przez naukowców, specjalistów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców. Już ponad 21 000 dzieci w wieku 6-16 lat uczestniczyło w studiach na Uniwersytecie Dzieci, odkrywając i badając wiele dziedzin nauki w aktywny i angażujący sposób. Zajęcia odbywają się na terenie uczelni wyższych, w miejscach kultury, muzeach, firmach.

Opinie Zobacz wszystkie opinie →

Uniwersytet Dzieci to wspaniała inicjatywa. Polecam ją zawsze wszystkim znajomym. Mój syn jest bardzo zadowolony z zajęć, bo wykraczają poza program zajęć szkolnych. Jeżeli ktoś chce rozwijać dziecko, to Uniwersytet Dzieci jest najlepszym miejscem.

Anna Lesiakowska (mama Kacpra)

Projekt Uniwersytet Dzieci, to przedsięwzięcie, które zmienia oblicze edukacji dla najmłodszych. Łączy zabawę i naukę, dając dzieciom to co najważniejsze – możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

Kamila Nadolska
Ośrodki Uniwersytetu Dzieci

Ponad 8500 studentów, blisko 500 naukowców i specjalistów realizujących ponad 500 wykładów i 600 warsztatów na uczelniach wyższych, w miejscach kultury, muzeach, firmach.

Ośrodki w 5 miastach:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Olsztyn
  • Poznań
30 Uczelni Wyższych
8500 Studentów
500 Naukowców i specjalistów
400 Wolontariuszy
Przyjaciele Uniwersytetu Dzieci
Piotr Metz

Dzieci mogłyby nas uczyć otwartości umysłu, bezkompromisowości i łatwości przyswajania nowych wyzwań. Zazdroszczę im tego, jednocześnie dopingując je do zmieniania świata na lepsze. Dlatego trzymam kciuki za Uniwersytet Dzieci, który ewidentnie wymyślił to wcześniej niż ja. I chwała mu za to.

Kasia Stoparczyk

Uniwersytet Dzieci daje alternatywę w poznawaniu świata, szansę na znalezienie autorytetów, możliwość poszukiwania i rozpoznawania swoich pasji i umiejętności, nowe przyjaźnie i, co najważniejsze, odnajdywanie w tym wszystkim samego dorastającego siebie!

Grzegorz Kasdepke

Uniwersytet Dzieci jest tak naprawdę szkołą dla nas, dorosłych wykładowców - bo zmusza do mówienia w sposób jasny i zrozumiały o skomplikowanych nawet sprawach. Kto tego nie potrafi, dostanie tu niezłą nauczkę. Komu się uda, otrzyma najcenniejsze honorarium świata - szczery uśmiech dziecka!

fot. Kuba Cera
Renata Mauer

Uniwersytet Dzieci to wspaniały pomysł na zaspokojenie dziecięcej ciekawości - sposób na otwarcie przed dziećmi świata nauki. Z nauką ma związek wszystko, co dzieje się w nas i wokół nas - wszystkie dziedziny naszego życia.

Radek Brzózka

Świat popychają do przodu ludzie z otwartymi głowami, szerokimi horyzontami, pasją i niezaspokojonym głodem wiedzy, a Uniwersytet Dzieci działa na nich jak magnes! Największą zasługą Uniwersytetu Dzieci jest to, że z energią rozwija potencjał fantastycznych dzieciaków. Jestem pewien, że nowa platforma internetowa pomoże Uniwersytetowi Dzieci jeszcze skuteczniej docierać do swoich odbiorców i zarażać pasją kolejne pokolenia. Jestem za!

Paweł Papke

Na Uniwersytecie Dzieci nie ma rzeczy niemożliwych. Ta inicjatywa to wielkie wyzwanie i niezwykła radość dla dzieci i ekspertów z różnych dziedzin, także sportu. Zapraszam do wspierania tego projektu.