Wykład: Jak rozwinąć dobrze prosperujące przedsiębiorstwo?

60 min. Przedmiot: Przedsiębiorczość

Terminy zajęć

  • 12 maja
    14:30
    Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, al.Mickiewicza 30

Wiele osób ma dobre pomysły i marzy o własnym biznesie. Co sprawia, że tylko niektóre z nich osiągają sukces? Jak, krok po kroku, z mglistych marzeń powstają duże, prężnie działające przedsiębiorstwa? Dowiecie się tego od praktyka biznesu, Zdzisława Dąbczyńskiego.

Podczas spotkania z doświadczonym przedsiębiorcą studenci zastanowią się, jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca i co gwarantuje sukces jego działania. Czy przedsiębiorczość polega na intuicyjnym podążaniu za swoimi marzeniami, czy może na racjonalnej realizacji z góry założonej strategii? Jak pokonywać przeciwności w trakcie rozwijania własnego pomysłu? Skąd wiadomo, czy dany pomysł odniesie sukces? Jak oceniać własne wizje? Prowadzący odniesie się do przykładów ze swojej działalności biznesowej. Wykład będzie dla studentów okazją do twórczego wymyślania drogowskazów na drodze rozwoju swoich pasji.

Przygotowaliśmy scenariusz pt. "Jak zrealizować pomysł na biznes?", który opowiada jak stworzyć własny start-up oraz rozwiązywać problemy pojawiające się w realizacji pomysłów biznesowych.

Do pobrania:

  • Przed zajęciami
Szczegóły miejsca zajęć:
Wykład odbywa się w budynku Wydziału Ceramiki- wejście główne- budynek B6. W opisie zajęć dodana jest mapka budynków AGH. Budynek, w którym odbędą się zajęcia zaznaczony jest na mapie numerem 9.
Informacje dodatkowe dla rodziców:
Polecamy dojazd komunikacją miejską lub parking podziemny obok Muzeum Narodowego, obok kampusu AGH nie ma wolnych miejsc parkingowych. Wjazd na teren jest niemożliwy dla osób spoza uczelni AGH.