Wykład: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?

30 min. Semestr I - Wykłady dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat

Terminy zajęć

  • 20. stycznia
    09:05, 10:35, 11:50
    Kampus UJ , ul. Łojasiewicza 6
Prowadzący:

Wszyscy korzystamy z Internetu i nowoczesnych technologii, ale czy wiemy, jak bezpiecznie poruszać się po wirtualnym świecie? Jak skutecznie unikać zagrożeń w sieci, szczególnie mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka?

Uczestnicy wykładu dowiedzą się, jak chronić dzieci i siebie przed wirtualnymi zagrożeniami oraz kto i dlaczego chce „zaszkodzić” naszemu dziecku w internecie. Przed czym przestrzec dzieci i o co zadbać, aby przechytrzyć hakerów? Podczas wykładu omówione zostaną zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii.

  • Przed zajęciami
Szczegóły miejsca zajęć:
Wykład odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 (na III Kampusie UJ na Ruczaju), w sali 1177, na I piętrze, po lewej stronie od schodów. Proszę kierować się oznaczeniami na tablicach lub dopytać o miejsce wykładu pracowników Fundacji lub wolontariuszy. Do Państwa dyspozycji będą dwa bezpłatne parkingi - przy Wydziale Matematyki i Informatyki UJ oraz przy Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ (ul. Łojasiewicza 4). Przystanek MPK "Norymberska" przy markecie Kaufland. Należy kierować się przez parking marketu i przejść przez cały budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ - wychodząc z niego, naprzeciw znajdą Państwo Wydział Matematyki i Informatyki.