Odkrywanie

Odkrywamy świat, bawimy się i doświadczamy

Odkrywanie

Odkrywamy świat, bawimy się i doświadczamy

Dla dzieci w wieku 6 i 7 lat
Zajęcia w ciągu roku 2 wykłady, 12 warsztatów
Jak krety radzą sobie pod ziemią? Dlaczego wilki wyją? Jak zbudować wieżę najwyższą na świecie? Dlaczego wypadają zęby? Na zajęciach odpowiadamy na pytania, bo naturalna ciekawość dzieci jest największą motywacją do zdobywania wiedzy. Uniwersytet Dzieci zaprasza do fascynującego świata nauki. Naukowcy i eksperci przygotowali zajęcia poświęcone tematom, które szczególnie interesują dzieci. Studenci zgłębiają tajniki otaczającej ich przyrody, wyruszają na podbój kosmosu i poznają zawiłości techniki. Zajęcia to 2 interaktywne wykłady i 12 warsztatów, które odbywają się w miejscach nauki, kultury i sztuki. Studia na Uniwersytecie Dzieci to wrota do naukowej przygody, którą przeżywa się w przyjazny, bezpieczny i innowacyjny sposób.

Organizacja kierunku Odkrywanie w roku 2017/18

W ciągu jednego roku akademickiego dzieci uczestniczą w 12 warsztatach i 2 interaktywnych wykładach. Termin wykładów jest jeden, do wyboru są tylko godziny. Warsztaty realizowane są w kilku terminach i w różnych godzinach do wyboru.

Warsztaty podzielone są na 4 bloki następujące po sobie. W ramach każdego bloku odbywają się 3 warsztaty - każdy o innej tematyce. Jedne z warsztatów realizowanych w ciągu całego roku akademickiego mają charakter kompetencyjny i poświęcone są zarządzaniu emocjami.

Program zajęć na kierunku Odkrywanie realizowany jest w dwóch grupach wiekowych - dla sześciolatków oraz dla siedmiolatków. Obie grupy wiekowe poznają takie same dziedziny nauki.